Tel. 0674749032
Shtepi me qera - Qera Unike - Penthouse (181 m2) *Kati 11 Plotesisht Privat* Rr Kavajes - 200m nga Sh. Skenderbej


Pagesa 890 Euro
Ambjenti 2+1,    Gjendja E Mobiluar
Siperfaqa 181.00
Kati 11
Qyteti - Zona Tirane - Sheshi Shkenderbej/Myslym Shyri
Adresa Rruga e Kavajes Tirane,Shqiperia - Harta
INFO Data: 20/09/2022 16:30 Post ID: 83277 Lexime 660

Qera Unike - PETHOUSE 181 m2 total _ Ne Zemer te Tiranes - 200 m nga Sheshi Skenderbej - Rr. e Kavajes -  privatesi totale ne katin e 11, ( Kati I 11 eshte Plotesiht Privat I Penthouse-it) Verande me pamje panoramike spektakolare- Me cmim Fantastik, ndoshta ne nje nga vendodhjet me te mira ne Tirane - Planimetria dhe Pozicionimi eshte Perfekt - Ndoshta Penthouse me I vecant dhe me me vlere mometalisht ne tregun e Tiranes , eshte pothuajse njesoj si nje Shtepi Private ne katin e 11, ne zemer te Tiranes tek Sheshi Skenderbej


Q3436


Te dhenat e ndarjes:


- 3 Ambiente

- 1 tualet  

- 1 korridor 

- 1 Verande e Madhe

- 1 Tarrace mbi apartament ( Qe mund te Shfrytesoket si verande e dyte. Ne kete rast hapesira e Taraces mbi apartament eshte ~ 110m2 dhe e kthen apartamentin me siperfaqe totale rreth 303m2


- HIPOTEKE : Po

- SIP TOTALE: 181 m2 

- SIP Neto: 94.7 m2

-      SIP E VERANDES: 76.7 m2 

-      SIP Shkalle: 9.5 m2


- KATI: 11

- KATET E PALLATIT: 11

- Pallat i ri 

- Viti I ndertimit: Papafingo eshte ndertuar ne 2014 , pallati ne 2001) 

- ASHENSOR: po (Ashensor me parorosi i ri i 2020 per 8 persona to te zevendesoj ashensori ekzistues, pasi eshte marre leja nga bashkia) 


Karakteristika: 


- *I PABANUAR ME PARE *

-  ASHENSOR 


- * Banori i vetem ne katin e fundit

- Vetem 1 banore per kat ( 13 banor total ne Pallet)

- +Vend Parkimi , me tra ne oborrin e Pallatit, vetem per banoret me marreveshje

- Pamje Panoramike e paster Fantastike

- Ndricim natyral te larte gjate gjithe kohes

- Orientimi: nga te 4 orientimet ( Jug, Lindje dhe Perendim kryesisht) 

- Izolim KAPOT 10CM 

- Cati DRURI me termoizolim 40cm ( lesh guri+ shtreso polisteroli blu) 

- Lartesi e catise e madhe ( Shkon deri ne 3.5 m)

- Izolim akustik, Termoizolim dhe Hidroizolim total

- KONDICIONER Multisplit Fuji (INVERTE I KLASIT A+++) - Shume ekonomik- Lagje perfekte 200 m nga Sheshi Skenderbej 

- Lagje shume e sigurte ( e survejuar me kamera )


- Struktura e ndertimit, nga me cilesoret ne Tirane, ( Eshte perdorur hekuri i cilesise me te larte, dhe lidhja e hekurit me menyre perfekte, se bashku me cilesine e betonit me te mire)

- *** TARRACA mbi apartament mund te Shfrytesoket si verande e dyte. Ne kete rast hapesira e Taraces mbi apartament eshte ~ 110m2 dhe e kthen apartamentin me siperfaqe totale rreth 303m2 ***

- Ne Verande mund te behet edhe Pishine, per arsye se ka hapesire materiali qe mund te germohet nga kati I meposhtem rreth 70 cm


- Dritaret cilesore me dopjo/ triple xham 


- Instalime Elektrike Cilesore italiane 

- Intalime Hidraulike te reja shume cilesore

- Facilietet te gjitha afer ( pasi ka nje nga vendodhjet nga me te mirat ne Tirane, sa fillon rruga e Kavajes) Cmimi: 890 Euro / Muaj


Ka mundesi me marrje me qera parkimi pallati ne krah!


Tel ose Whatsapp:


Agent ID: 58

photo

Njoftimi ID: 83277

Me te preferuarat