Tel. 0674749032
Shtepi ne shitje - 🟢 UNIK: Penthouse (203 m2) *Kati 11 Plotesisht Privat* Rr Kavajes - 200m nga Sh. Skenderbej, Ne Zemer te Tiranes


Pagesa 239,000 Euro
Ambjenti 3+1     Gjendja Bosh
Siperfaqa 203.00
Kati 11
Qyteti - Zona Tirane - Sheshi Shkenderbej/Myslym Shyri
Adresa Komuna e Parisit, Tirana, Albania - Harta
INFO Data: 24/11/2020 20:45 Post ID: 17471 Lexime 2520

SHITET PETHOUSE 203 m2 total _+ (100m2 Mundesi per Shtes Verande te dyte ne Tarace) ( Papafingo- ne Zemer te Tiranes - 200 m nga Sheshi Skenderbej - Rr. e Kavajes) , Apart. i vecant i ndertuar 2014, me punime super cilesore, privatesi totale ne katin e 11, ( Kati I 11 eshte Plotesiht Privat I Penthouse-it) Verande me pamje panoramike spektakolare- Me cmim Fantastik, ndoshta ne nje nga vendodhjet me te mira ne Tirane - Me Hipoteke te Rregullt - Planimetria dhe Pozicionimi eshte Perfekt, Pasi eshte llogaritur qe mund te behet Dhome shtese obor me papo PISHINE ne Verande – Ndoshta Penthouse me I vecant dhe me me vlere mometalisht ne tregun e Tiranes , eshte pothuajse njesoj si nje Shtepi Private ne katin e 11, ne zemer te Tiranes tek Sheshi Skenderbej


Q1554


Te dhenat e ndarjes:


- 2 dhoma gjumi

- 1 sallon + 1 kuzhine

- 1 tualet  

- 1 korridor 

- 1 Verande e Madhe

- 1 Tarrace mbi apartament ( Qe mund te Shfrytesoket si verande e dyte. Ne kete rast hapesira e Taraces mbi apartament eshte ~ 110m2 dhe e kthen apartamentin me siperfaqe totale rreth 303m2


- HIPOTEKE : PO


- SIP TOTALE: 202.9 m2 

- SIP pa verande : 126.2

-      SIP E VERANDES: 76.7 m2 

- SIP e Banueshme pa Verande: 94.7 m2

-        SIP Depo e jashtme: 22 m2

-      SIP Shkalle: 9.5 m2


- KATI: 11

- KATET E PALLATIT: 11

- Pallat i ri 

- Viti I ndertimit: Papafingo eshte ndertuar ne 2014 , pallati ne 2001) 

- ASHENSOR: po (Ashensor me parorosi i ri i 2020 per 8 persona to te zevendesoj ashensori ekzistues, pasi eshte marre leja nga bashkia) 


Karakteristika: 


- *I PABANUAR ME PARE *

-  ASHENSOR 

- * Banori i vetem ne katin e fundit

- Vetem 1 banore per kat ( 13 banor total ne Pallet)

- +Vend Parkimi , me tra ne oborrin e Pallatit, vetem per banoret me marreveshje

- Pamje Panoramike e paster Fantastike

- Ndricim natyral te larte gjate gjithe kohes

- Orientimi: nga te 4 orientimet ( Jug, Lindje dhe Perendim kryesisht) 

- Izolim KAPOT 10CM 

- Cati DRURI me termoizolim 40cm ( lesh guri+ shtreso polisteroli blu) 

- Lartesi e catise e madhe ( Shkon deri ne 3.5 m)

- Izolim akustik, Termoizolim dhe Hidroizolim total

- KONDICIONER Multisplit Fuji (INVERTE I KLASIT A+++) - Shume ekonomik- Lagje perfekte 200 m nga Sheshi Skenderbej 

- Banore familjare dhe Te shtreses se larte te gjithe, pa perjashtim

- Lagje shume e sigurte ( e survejuar me kamera )

- Struktura e ndertimit, nga me cilesoret ne Tirane, ( Eshte perdorur hekuri i cilesise me te larte, dhe lidhja e hekurit me menyre perfekte, se bashku me cilesine e betonit me te mire)

- *** TARRACA mbi apartament mund te Shfrytesoket si verande e dyte. Ne kete rast hapesira e Taraces mbi apartament eshte ~ 110m2 dhe e kthen apartamentin me siperfaqe totale rreth 303m2 ***

- Ne Verande mund te behet edhe Pishine, per arsye se ka hapesire materiali qe mund te germohet nga kati I meposhtem rreth 70 cm- Dritaret cilesore me dopjo/ triple xham 

- Instalime Elektrike Cilesore italiane 

- Intalime Hidraulike te reja shume cilesore

- Facilietet te gjitha afer ( pasi ka nje nga vendodhjet nga me te mirat ne Tirane, sa fillon rruga e Kavajes) 


Cmimi eshte Fantastik : 239,000 euro ( Eshte ulur nga 250 000 euro)


Tel ose Whatsapp:Agent ID: 58

photo

Njoftimi ID: 17471

Me te preferuarat